Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Сердюк Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сердюк Т. А. 
Специфіка історичних поглядів Самійла Величка / Т. А. Сердюк // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 438-442. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Охарактеризовано історіографічну пам'ятку української літератури першої третини ХVIII століття "Летопись событий в Юго-Западной России в XVII веке. Составил Самоил Величко, бывший канцелярист канцелярии войска запорожского, 1720", видана Київською Тимчасовою Комісією для розбору давніх актів. Досліджено композиційну структуру Літопису, жанрову та формальну характеристики. Накреслено історичні та політичні передумови доби Хмельниччини, що сприяли появі цієї пам'ятки історичної літератури. Розглянуто компіляторську манеру письма, що була прийнята в тогочасній історичній науці. Зазначено, що Літопис Самійла Величка є мімесійним, його мета полягає у віддзеркаленні історичної дійсності, навіть за допомогою творення фіктивних світів.


Ключ. слова: літописи, українська історична література, Самійло Величко, мімесійний літопис
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)4-4 + Т1(4Укр)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сердюк Т. В. 
Організаційно-економічний механізм енергозбереження в промисловості : Моногр. / Т. В. Сердюк; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця : УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2005. - 154 c. - Бібліогр.: с. 130-141. - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти енергоощадження в промисловості, а також вплив реалізації політики енергоощадження на енергетичну безпеку країни. Запропоновано модель оцінки ефективності інвестиційних проектів, спрямованих на енергоощадження, викладено диференційований порядок визначення пільг для підприємств, що проводять політику у даній сфері. Наведено організаційно-методичну модель моніторингу та планування енергоощадження, а також рекомендації стосовно підвищення ефективності управління даними процесами на промислових підприємствах.

Рассмотрены теоретические и практические аспекты энергосбережения в промышленности, а также влияние реализации политики энергосбережения на энергетическую безопасность страны. Предложена модель оценки эффективности инвестиционных проектов, направленных на энергосбережение, изложен дифференцированный порядок определения льгот для предприятий, которые проводят политику в данной сфере. Приведены организационно-методическая модель мониторинга и планирования энергосбережения, а также рекомендации по повышению эффективности управления данными процессами на промышленных предприятиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-554.081

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сердюк Т. А. 
"Синопсис": політична заангажованість історичної моделі / Т. А. Сердюк // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2002. - Т. 8. - С. 220-225. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто проблеми дослідження першого вітчизняного підручника з історії Синопсиса. Проаналізовано питання його авторства, передумови виходу в світ.


Ключ. слова: історія України, підручники, барокко, історична література, література XVII століття.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.215.1 + Т3(4Укр)46-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сердюк Т. В. 
Бізнес-план інвестиційного проекту : Навч. посіб. для студ. екон. спец. / Т. В. Сердюк; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 2002. - 134 c. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто зміст та етапи бізнес-проекту, описано процес і методику складання бізнес-плану проекту, способи оцінки ефективності інвестиційного проекту за допомогою бізнес-плану. Викладено основні положення інвестиційного проектування, розкрито сутність і класифікацію інвестицій та інвестиційних проектів, висвітлено етапи їх розробки та джерела фінансування.

Рассмотрены содержание и этапы бизнес-проекта, описаны процесс и методика составления бизнес-плана проекта, способы оценки эффективности инвестиционного проекта с помощью бизнес-плана. Изложены основные положения инвестиционного проектирования, раскрыты сущность и классификация инвестиций и инвестиционных проектов, освещены этапы их разработки и источники финансирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-233.1я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА643691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бабур Л. Г. 
Бухгалтерський облік діяльності будівельних підприємств : навч. посіб. Ч. 1 / Л. Г. Бабур, Т. В. Сердюк; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2007. - 152 c. - Библиогр.: с. 150-151 - укp.

Розглянуто проблеми створення та організації бухгалтерського обліку будівельних підприємств. Розкрито особливості обліку власного капіталу, забезпечення майбутніх витрат і платежів, цільових надходжень, основних засобів і нематеріальних активів, запасів, грошових коштів і їх еквівалентів. Наведено інформацію про порядок проведення ремонтно-будівельних робіт і амортизації основних засобів, документування надходження та витрачання виробничих запасів і касових операцій. Висвітлено методи оцінки фінансових інвестицій.

Рассмотрены проблемы создания и организации бухгалтерского учета строительных предприятий. Раскрыты особенности учета собственного капитала, обеспечения будущих затрат и платежей, целевых поступлений, нематериальных активов, запасов, денежных средств и их эквивалентов. Приведена информация о порядке проведения ремонтно-строительных работ и амортизации основных средств, документирования поступлений и затрат производственных запасов, кассовых операций. Освещены методы оценки финансовых инвестиций.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)231.1я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350205/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сердюк Т. Є. 
Клініко-гемодинамічні ефекти лозартана та метопрололу у хворих з хронічною серцевою недостатністю: порівняльне дослідження : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.11 / Т. Є. Сердюк; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 2001. - 21 c. - укp.

Порівняно вплив терапії лозартаном і метопрололом на клініко-функціональний стан, фізичну працездатність, гемодинаміку у хворих на хронічну серцеву недостатність (ХСН). Вперше проведено порівняння ефективності комбінованого з інгібітором ангіонтензин-перетворювального ферменту (ІАПФ), застосування кожного з вивчених препаратів і без такого. Визначено, що приєднання до базисного лікування ХСН метопрололу, на відміну від лозартану, призводить до поліпшення фізичної працездатності хворих, знижує розмір подвійного добутку в стані спокою і зменшує кінцево-діастолічний об'єм лівого шлуночка (КДО ЛШ). Комбіноване лікування метопрололом з ІАПФ, на відміну від його ізольованого використання, сприятливо впливає на показники внутрішньосерцевої гемодинаміки (зменшенням кінцево-систолічного об'єму (КСО) і КДО ЛШ). Ізольоване застосування лозартана супроводжується, на відміну від його комбінації з ІАПФ, поліпшенням гемодинамічного забезпечення фізичного навантаження, зниженням розміру лівого передсердя та зменшенням КСО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сердюк Т. В. 
Організаційно-економічний механізм енергозберігаючої діяльності в промисловості (на прикладі галузі будівельних матеріалів) : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.01 / Т. В. Сердюк; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Розроблено комплексну систему активації енергоощадження в промисловості на прикладі галузі будівельних матеріалів, висвітлено організаційно-економічний механізм її реалізації. Розглянуто теоретичні та методичні аспекти енергоощадження. Запропоновано методику оцінки ефективності інвестиційних проектів, яка дозволяє одержати комплексний показник привабливості проекту, а також фінансового та технічного стану підприємства. Її рекомендовано для використання в державних іститутах, діяльність яких пов'язана з фінансуванням та наданням пільг у сфері енергоощадження. Розроблено організаційно-методичну модель моніторингу та планування енергоощадження на підприємствах галузі будівельних матеріалів і пропозиції щодо підвищення ефективності управління процесами енергоощадження на підприємствах галузі, створення енергоощадних фондів та активного використання бенчмаркетингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-554 + У9(4УКР)310-554

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сердюк Т. М. 
Удосконалення технічного обслуговування рейкових кіл шляхом автоматизації контролю їх параметрів на базі вагона-лабораторії : автореф. дис... канд. техн. наук / Т. М. Сердюк; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. В.Лазаряна. - Д., 2008. - 22 c. - укp.

Науково обгрунтовано технічне обслуговування рейкових кіл (РК) і зниження експлуатаційних витрат шляхом автоматизації контролю їх параметрів. З використанням теорії електромагнітного поля побудовано математичну модель електромагнітних процесів у системі "рейкова лінія - приймальні котушки автоматичної локомотивної сигналізації (АЛС)" і одержано більш точну аналітичну залежність електрорухомої сили (ЕРС) у локомотивних котушках від кодового струму й електромагнітних завад у рейковій лінії, що дозволило підвищити точність визначення параметрів рейкових кіл (РК) за умов автоматизованих вимірюваннь з вагона-лабораторії. Удосконалено математичну модель передачі кодових сигналів від колійних пристроїв до локомотивного приймача, яка дозволяє комплексно аналізувати канал передачі. Ця модель базується на залежностях ЕРС у локомотивних котушках від струму у рейковій лінії, що дозволило науково обгрунтувати розроблені методи та засоби автоматизованого контролю параметрів кіл, кодового струму АЛС і електромагнітних завад у рейкових лініях. Розвинуто математичну модель розповсюдження електромагнітних завад у рівномірно завантаженій тяговій мережі, яка повною мірою враховує параметри тягової мережі, а саме: значення провідності між контактною мережею та опорами ліній тягового електропостачання, опорами та рейковими лініями, опорами та землею, що дозволило врахувати вплив заземлення опор контактної мережі на роботу рейкових кіл і розробити рекомендації щодо визначення можливих джерел електромагнітних завад на залізничних дільницях з великим обсягом роботи на підставі результатів автоматизованих вимірювань

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О275.9-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сердюк Т. І. 
Формування художньо-естетичного досвіду майбутніх учителів хореографії : автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / Т. І. Сердюк; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2009. - 21 c. - укp.

Проаналізовано сутність, зміст і компонентну структуру у взаємодії її когнітивної, аксіологічної та праксеологічної складових художньо-естетичного досвіду особистості вчителя хореографії. Розкрито педагогічний потенціал хореографічного мистецтва у формуванні художньо-естетичного досвіду студентів ВПНЗ. Виявлено, що синтетичність хореографії сприяє розвитку творчої активності особистості й інтенсифікації пізнавальних процесів, її емоційність забезпечує образне сприйняття мистецтва та дійсності, створює умови для особистісного самовираження й ефективного педагогічного спілкування, фізично-рухова основа хореографії уможливлює виховання морально-вольових якостей особистості, динамічності постановчої діяльності з учнями, чим сприяє їх залученню до національної хореографічної традиції. Апробовано систему критеріїв сформованості художньо-естетичного досвіду майбутніх учителів хореографії. Виявлено три рівні його функціонування (репродуктивний, продуктивний, творчий).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ32р(4УКР)3-3

Шифр НБУВ: РА366259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сердюк Т. В. 
Активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів засобами інтерактивних методів навчання (на матеріалі вищих навчальних закладів І - ІІ рівнів акредитації) : монографія / Т. В. Сердюк. - Мелітополь : Вид. будинок ММД, 2011. - 218 c. - Бібліогр.: 318 назв - укp.

Проаналізовано дидактичні засади активізації навчально-пізнавальної діяльності. Розглянуто проблеми організації навчання з використанням інтерактивних методів. Запропоновано модель навчання суспільних дисциплін з використанням інтерактивних методів для ВНЗ I - II рівнів акредитації. Увагу приділено особливостям організації навчальної взаємодії в малих групах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.24 + Ч481.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бабур Л. Г. 
Бухгалтерський облік діяльності будівельних підприємств : навч. посіб. Ч. 2 / Л. Г. Бабур, Т. В. Сердюк; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2007. - 151 c. - укp.

Висвітлено особливості обліку будівельних контрактів (БК), розрахунково-кредитних операцій, розрахунків з працівниками й учасниками. Запропоновано класифікацію дебіторської заборгованості, описано види БК. Розкрито зміст понять доходів будівельної організації, заробітної плати. Увагу приділено обліку фінансових результатів від реалізації будівельно-монтажних робіт.

Освещены особенности учета строительных контрактов (СК), расчетно-кредитных операций, расчетов с работниками и участниками. Предложена классификация дебиторской задолженности, описаны виды СК. Раскрыто содержание понятий доходов строительной организации, заработной платы. Внимание уделено учету финансовых результатов от реализации строительно-монтажных работ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)231.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350205/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сердюк Т. В. 
Інтерактивні технології навчання суспільних дисциплін як засіб активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації : автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.09 / Т. В. Сердюк; Криворіз. держ. пед. ун-т. - Кривий Ріг, 2010. - 20 c. - укp.

Проаналізовано дидактичні підходи щодо активізації навчально-пізнавальної діяльності, уточнено поняття навчально-пізнавальна активність, активізація навчально-пізнавальної діяльності, рівні активності та її критерії. Уточнено зміст поняття інтерактивні технології навчання, структуру навчального заняття з використанням інтерактивних технологій, запропоновано їх класифікацію. Обгрунтовано модель навчання суспільних дисциплін з використанням інтерактивних технологій для вищих навчальних закладів І - ІІ рівнів акредитації, виявлено дидактичні умови її ефективного функціонування (наявність банку інтерактивних технологій, їх застосування відповідно до мети, рівня підготовленості суб'єктів навчання до інтеракції, розробка й застосування відповідних дидактичних засобів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч471.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сердюк Т. В. 
До проблеми впливу лідерів на діяльність навчальних груп в умовах застосування інтерактивних технологій навчання / Т. В. Сердюк // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Пед. науки. - 2009. - Вип. 149. - С. 54-56. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто роль лідера в організації ефективної діяльності навчальних груп, уточнено типологію лідерських впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.05 + Ч481.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сердюк Т. Н. 
Измерение электромагнитных помех в станционных рельсовых цепях / Т. Н. Сердюк // Зб. наук. пр. Харк. ун-ту Повітр. сил. - 2010. - Вип. 2. - С. 125-129. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Рассмотрен метод измерения параметров рельсовых цепей и электромагнитных помех в них. Показано распределение электромагнитных помех по длине неоднородной фидерной зоны и оценено их влияние на работу приемников рельсовых цепей.


Індекс рубрикатора НБУВ: О275.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Буряк А. К. 
Сочетание термодесорбции и инициированной матрицей/поверхностью лазерной десорбции/ионизации при масс-спектрометрическом исследовании поверхности конструкционных материалов / А. К. Буряк, И. С. Пыцкий, Т. М. Сердюк, А. В. Ульянов // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2011. - 2, № 3. - С. 354-360. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Показана возможность совместного применения методов ТДМС и МАЛДИ/ПАЛДИ для исследования поверхности конструкционных материалов на примере сплава АМг-6. Идентифицированы органические и неорганические примеси на поверхности. Оценена глубина проникновения органических и неорганических соединений в приповерхностные слои материалов. Определены энергии активации процессов десорбции и хемосорбции, построены трехмерные диаграммы распределения соединений-маркеров по поверхности сплава АМг-6.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сердюк Т. В. 
Саморегулювання в Україні: переваги та недоліки в сучасних економічних умовах / Т. В. Сердюк // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 9. - С. 41-46. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено поняття та види саморегулювання як інституту взаємодії бізнесу, професійної спільноти, влади та споживачів. Виявлено основні закономірності та протиріччя, які супроводжують формування інституту саморегулювання в Україні. Обгрунтовано невідповідність існуючих економічних, етичних, суспільних та інших умов завданням саморегулювання на сучасному етапі розвитку економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сердюк Т. 
Використання аудіовізуальних засобів у процесі підготовки майбутніх учителів хореографії / Т. Сердюк // Нова пед. думка. - 2009. - № 4. - С. 148-151. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено шляхи перебудови освітньої системи в Україні та інтенсифікації фахової підготовки студентів у ВНЗ за допомогою аудіовізуальних засобів навчання (АВЗН), а також теоретичні аспекти педагогічного потенціалу АВЗН. Показано особливості практичного використання АВЗН із метою вдосконалення процесу підготовки майбутніх учителів хореографії. Подано у вигляді таблиці "Аудіовізуальну програму з елементами мультимедіа" (АВП) з хореографії, де навчальні дисципліни супроводжуються навчальними та художніми аудіовізуальними засобами. Увагу акцентовано на значенні використання в навчальному процесі навчальних і художніх фільмів, що дає можливість студентам-хореографам простежити життя, творчий шлях видатних балетмейстерів, танцівників,аналізувати фрагменти виступів майстрів танцю від часів появи кіно до сьогодні тощо, що АВП одночасно впливає на кілька органів почуттів, забезпечує максимальну наочність навчання, високий емоційний рівень сприйняття хореографічної інформації. Зазначено, що дана АВП пройшла апробацію в Бердянському державному педагогічному університеті, за результатами якої підсумовано, що оптимальне застосування АВЗН сприяло вирішенню багатьох дидактичних і виховних завдань у навчанні майбутніх педагогів-хореографів

Освещены пути перестройки образовательной системы в Украине и интенсификации профессиональной подготовки студентов в вузы с помощью аудиовизуальных средств обучения (АВСО), а также теоретические аспекты педагогического потенциала АВСО. Показаны особенности практического использования АВСО с целью совершенствования процесса подготовки будущих учителей хореографии. Представлена в виде таблицы авторскую "Аудиовизуальная программа с элементами мультимедиа" (АВП) по хореографии, где учебные дисциплины сопровождаются учебными и художественными аудиовизуальными средствами. Внимание акцентировано на значении использования в учебном процессе учебных и художественных фильмов, что дает возможность студентам-хореографам проследить жизнь, творческий путь выдающихся балетмейстеров, танцовщиков, анализировать фрагменты выступлений мастеров танца со времен появления кино до сих т.п., что АВП одновременно влияет на несколько органов чувств, обеспечивая максимальную наглядность обучения, высокий эмоциональный уровень восприятия хореографической информации. Указано, что данная АВП прошла апробацию в Бердянском государственном педагогическом университете, по результатом которой подытожено, что оптимальное применение АВСО способствовало решению многих дидактических и воспитательных задач в обучении будущих педагогов-хореографов.

The currency of the article is shown in the aspect of rebuilding of the educational system in Ukraine. The realization of audiovisual methods will provide the quality of educational material.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.215.71 + Щ32 р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сердюк Т. 
Принципи хореографічної освіти в професійній підготовці майбутніх учителів хореографії / Т. Сердюк // Нова пед. думка. - 2012. - № 2. - С. 205-210. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обгрунтовано значення принципів хореографічної освіти в професійній підготовці майбутнього вчителя хореографії. Звернено особливу увагу на комплексне використання їх у навчальному процесі. Виокремлено принципи хореографічної освіти в професійній підготовці майбутніх вчителів хореографії, а саме - поєднання традицій і новаторства, системності та послідовності навчання, індивідуалізації та диференціації, наочності, поєднання вербальних і невербальних факторів впливу, руху від простого до складного, багаторазового повторення та варіативності, міцності знань і умінь, міжпредметних зв'язків.

Обосновано значение принципов хореографического образования в профессиональной подготовке будущего учителя хореографии. Обращено особое внимание на комплексное использование их в учебном процессе. Выделены принципы хореографического образования в профессиональной подготовке будущих учителей хореографии, а именно - сочетание традиций и новаторства, системности и последовательности обучения, индивидуализации и дифференциации, наглядности, сочетание вербальных и невербальных факторов влияния, движения от простого к сложному, многократного повторения и вариативности, прочности знаний и умений, межпредметных связей.

Substantiated the principles of ballet education in the training of future teachers choreography. Highlighted the complex use of them in the learning process. Focuses on the principle of choreographic education in training future teachers choreographyand the combination of tradition and innovation, systematic and consistent training, customization and differentiation, visibility, a combination of verbal and non-verbal factors impact, moving from the simple to the complex, multiple repetition and variation, strength, knowledge and skills, interdisciplinary connections.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ32 р(4УКР)31-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сердюк Т. В. 
Формування категоріального наукового апарату з організації інтерактивного навчання / Т. В. Сердюк // Педагогіка вищ. та серед. шк. : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 27. - С. 95-100. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Подано тлумачення конструктів "інтерактивне навчання", "інтерактивні технології", "інтерактивні методи". Акцентовано увагу на тому, що інтерактивні технології належать до технологій дидактичних, об'єднуються загальною принциповою ознакою - навчальною взаємодією - та орієнтуються на заданий педагогічний результат. Розділено інтерактивні технології та інтерактивні методи. Інтерактивні технології гарантують одержання запланованого результату та дозволяють проектувати майбутній навчальний процес. Інтерактивні методи - це спосіб організації активної взаємодії учнів і учителя з метою досягнення визначених дидактичних результатів. Зроблено висновок, що інтерактивні методи виступають як необхідний компонент інтерактивних технологій.

Подано толкование конструктов "интерактивное обучение", "интерактивные технологии", "интерактивные методы". Акцентировано внимание на том, что интерактивные технологии принадлежат к технологиям дидактическим, объединяются общим принципиальным признаком - учебным взаимодействием - и ориентируются на заданный педагогический результат. Разделены интерактивные технологии и интерактивные методы. Интерактивные технологии гарантируют получение запланированного результата и позволяют проектировать будущий учебный процесс. Интерактивные методы - это способ организации активного взаимодействия учащихся и учителя с целью достижения определенных дидактических результатов. Сделан вывод, что интерактивные методы выступают как необходимый компонент интерактивных технологий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сердюк Т. В. 
Роль феномену ексайтотоксичності в нейрональному пошкодженні при гострих менінгітах у дітей : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Т. В. Сердюк; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2013. - 23 c. - укp.

Вперше досліджено феномен ексайтотоксичності у разі гострого менінгіту (ГМ) у дітей шляхом визначення в динаміці рівнів ексайтотоксичних амінокислот центральної нервової системи (ЦНС) (глутамат та аспартат) і гальмівної амінокислоти (гліцин) в різні періоди захворювання. Встановлено, що феномен ексайтотоксичності виникає в перші дні захворювання та має тривалий перебіг, на що вказує підвищений рівень глутамату й аспартату в сироватці крові після 6 - 7-ої доби захворювання з виснаженням гальмівних механізмів, які протидіють процесам перезбудження. Вперше досліджено рівні аутоантитіл NR2A до фрагментів рецепторів глутамату NMDA, як маркера ішемічного пошкодження ЦНС, та встановлено тривалість і важкість церебральної ішемії за ГМ у дітей. Показано їх прогностичне значення в розвитку ускладнень з боку ЦНС. Вперше показано, що високі рівні NR2A аутоантитіл та ексайтотоксичних амінокислот глутамату й аспартату достовірно корелюють з частотою розвитку неврологічних ускладнень з боку ЦНС і глибиною порушення свідомості у дітей хворих на менінгіт. Вперше визначено роль гальмівних механізмів у захисті структур головного мозку від процесів перезбудження, які виникають за рахунок ексайтотоксичних механізмів. Показано швидке виснаження гальмівних механізмів в процесі захворювання, що вносить додатково вклад в розвиток неврологічних порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського